V roku 1987 sme si s manželom doviezli z Čiech z chovateľskej stanici NESK nášho prvého bradáča stredného korenie a soľ. Vybrali sme si psíka s menom CYRT  NESK. Ako šteniatko bol veľmi temperamentný, tak som začala s ním cvičiť. Z nášho šteniatka vyrástol statný pes  s ktorým sme urobili skúšky ZM, ZVV1,  a tým som ho aj mohla uchovniť, lebo podmienka uchovnenia vtedy bola skúška. 
Cyrt mal vynikajúcich predkov v rodokmeni – Interchampionov,  začali sme preto chodiť s ním na výstavy. A vyplatilo sa. Získal veľa titulov a stal sa Šampiónom Slovenska a  jedným z najžiadanejších krycích psov na Slovensku. Po ňom je veľa potomkov Interchampionov,  Championov, atď.
         V roku 1993 sme si k nemu doviezli z Opavy sučku Monu z Malebných hvozdú, ktorá je zakladateľkou chovateľskej stanice Padi-Šach,  na ktorej som odchovala 2 vrhy:  A a B.
         Z vrhu B sme si nechali  Biru Padi-Šach, pokračovateľku novej chovateľskej stanici IMPRESE. Z vrhu C v 1999 sme si nechali psíka, ktorému sme dali meno po dedovi – CYRTOVI  NESK, ako spomienku na neho, lebo v roku 1997 nás ako 10,5 ročný opustil. Nášho Cyrta, ktorého prezývame  Kubo, vybral manžel spomedzi  ôsmych psíkov. A ako sa ukázalo, mal šťastnú ruku. Cyrt je z výborného spojenia, viď rodokmeň. K Cyrtovi v roku 2004 pribudla jeho polosestra Greis Imprese /viď.rod./, ktorú sme si nechali z vrhu G a od nej sme si nechali  Héru Imprese.
         21. októbra 2007 pribudla do našej psej rodinky sučka malého bradáča korenie a soľ Cinderella Astronaut od chovateľky pani Mirky Suchej z Českej republiky.
        Tak toto je naša svorka, ktorá sa určite ešte rozrastie, ale nepredbiehajme radšej.  Naše šteniatka sú odchované v rodinnom dome, na záhrade šantia so svojou  svorkou.Sú odchovávané s veľkou láskou, socializované, upravené,  čipované. Od nás odchádzajú v ôsmych týždňoch. Sme veľmi radi, keď  noví majitelia  majú záujem chodiť s nimi aj na výstavy a zaujímajú sa i o ďalší chov tohto plemena. Nie je to však podmienka. Stačí, keď ich budú mať len ako domácich miláčikov. Preto pre ne hľadáme dobrý domov a nových majiteľov, ktorí im dajú rovnakú lásku s akou od nás odchádzajú. S novými majiteľmi udržujeme kontakt,  ak potrebujú poradiť, sme tu pre nich.
 
 
Chovateľská stanica IMPRESE